Drobečková navigace

Úvodní stránka > Soutěž "Hubertův kotlík"

Na této stránce naleznete informace týkající se soutěže ve vaření kotlíkových gulášů pořádané naším spolkem.

 

2016 - 1. ročník soutěže místních spolků ve vaření kotlíkových gulášů "Hubertův kotlík"

Jak to vše začalo ...

V naší obci se každoročně v létě konají Cyrilometodějské slavnosti a bylo pravidlem, že spolu s obcí je pořádal některý s místních spolků nebo organizací. Zpravidla ten, který měl nějaké výročí. Po změně zastupitelstva v roce 2014 a také z důvodu menšího zájmu o pořádání slavností (časová náročnost akce) bylo domluveno, že každý ze spolků přispěje svou troškou do mlýna a nebude to taková zátěž pro jednotlivý spolek (částečně už se to tak provozovalo). Myslivci neměli žádný stálý program, ale chtěli se také zapojit. Chtělo to jen vymyslet něco nového a zajímavého, aby to přitáhlo lidi. Myslivost je na veřejnosti hodně  propagována mysliveckou kuchyní a v dnešní době je o vaření velký zájem. Proto nás napadla soutěž místních spolků ve vaření kotlíkových gulášů. A když myslivecká akce tak pojmenovaná po našem patronovi Sv. Hubertovi. Začali jsme tedy plánovat a vymýšlet. Nejasností byla spousta, ale odhodlání bylo velké. 

A tak dne 4.7.2015 uspořádalo MS KATOVÁ Radslavice v rámci 19. Cyrilometodějských slavností obce Radslavice 1. ročník této soutěže. Akce proběhla v areálu TJ SOKOL Radslavice a zúčastnilo se jí 10 soutěžních týmů a velké množství místních občanů, kteří uvařené guláše hodnotili. Jelikož bylo připravené bohaté občerstvení a další doprovodný program hosté se dobře se bavili. I následné reakce byly vcelku dobré a to nás ujistilo, že jsme se vydali správnou cestou ... A jak to na soutěži vypadalo si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

2017 - 2. ročník soutěže místních spolků ve vaření kotlíkových gulášů "Hubertův kotlík"

V sobotu 2. července 2016 se uskutečnilo Sportovně myslivecké dopoledne spojené se soutěží místních spolků ve vaření kotlíkových gulášů. Po celé dopoledne byl připraven bohatý program a občerstvení pro všechny věkové kategorie. Nejvíce soutěží a atrakcí bylo připraveno pro malé děti. Ty nejvíce ocenily malování na obličej, nafukovací skákací hrad a skluzavku, malování zvířat, výrobu dřevěných medailí, poznávání zvěře a skládání puzzle s lesní tematikou. Pro starší a zvídavější děti byla zajímavá ukázka loveckých dravců s výkladem a také ukázka loveckých signálů. Protože počasí bylo opravdu letní, až tropické, velkou radost dětem udělaly i kropiče trávníku.

Pro dospělé pak byl hlavní zábavou 2. ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů „Hubertův kotlík“. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 13 týmů reprezentujících místní spolky a uskupení a jeden tým z družební obce Raslavice ze Slovenska. Hlavním účelem této soutěže byla zábava a příjemně strávený čas. To se povedlo i díky tomu, že přímo hosté z řad občanů hodnotili úroveň uvařených gulášů a byli tak součástí soutěže. O zpestření a mnoho legrace se postarala delegace ze Slovenska, která i přes vylití soutěžního guláše dokázala posbírat od ostatních družstev (s vydatnou pomocí Spišské borovičky) vzorky jejich výtvorů a s touto „směsí“ zabodovat u hodnotitelů. Novinkou bylo hodnocení jednotlivých gulášů nezávislou porotou. Nutno podotknout, že téměř všechny uvařené guláše měly velmi vysokou úroveň a proto nebylo hodnocení vůbec jednoduché. A i když v této soutěži nebylo umístění až tak důležité, tady jsou ti opravdu nejlepší:

Hodnocení diváků (nejlepších 6 družstev):

  1. Klub aktivních seniorů (179 hlasů), 2. SDH Radslavice (137 hl.), 3. Ko..ti s tacháčama (127 hl.), 4. Beruška racing team (123 hl.), 5. OFK Raslavice – SK (121 hl.), 6. Lovecké trio (119 hl.)

Hodnocení nezávislé poroty (nejlepších 8 družstev):

  1. Sportovní klub Radslavice, 2. OFK Raslavice – SK, 3. Lovecké trio, 4. Vanda Love, 5. Ko..ti s tacháčama, 6. Klub aktivních seniorů, 7. Team masters, 8. Beztachometři

Pokud někdo neuspokojil své chuťové pohárky soutěžními guláši, mohl ochutnat i připravené zvěřinové speciality a pochoutky z udírny. K tomu všemu samozřejmě nesmělo chybět vychlazené pivo. Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem, kteří nás při této akci podpořili, a doufáme, že i další akce v budoucnosti se budou těšit oblibě obyvatel Radslavic. Fotky naleznete opět ve fotogalerii.